Flat coated retrieveři


Informace o nás

 Již od dětství miluju psy. Moje oblíbená plemena jsou retrívři, vynikají pro mě vyrovnanou povahou a svým, vúči lidem neagresivním chováním a  snadnou cvičitelností.

Ke svému prvnímu psu jsem přišla nahodou, sestra si pořídila oříška, dali jsme mu jméno Bobeš, ten si vybral mě za vůdce smečky a leadra naší rodiny. Byli jsme výborní parťáci.

Dalšího pejska jsem si pořídila již sama, vydělala jsem si peníze na brígádě a místo v té době moderního mobilního telefonu jsem si koupila jeho, je to zlatý retriever bez PP Kim,   miláček celé naší rodiny, ve svých 12 letech pořád vitální děděček a pečovatel o všechny má šťeňátka a trpělivý společník v každé situaci.

V době kdy jsem působila jako veterinární sestřička v místě bydliště, jsem se aktivně podílela na výchově štěňat pro slepecké učely. První byla Tonča fena GR, bohužel do výcviku nenastoupila. Nyní žije v Hořicích se svou paničkou a má se opravdu výtečně. Po ní nasledovali dva borderaci Nero, užasný pracovitý oddaný společník, bohužel se ve výcviku stala někde chyba a Nero začal být agresivní bezdůvodně na pejsky, vratil se mi nic méně zpět do slepeckého výcviku nešel, nýní je spokojený u přítelova tatínka je to nerozlučná dvojice. Bery ten jediný dokončil to na co byl určený, výborný vyrovnaný zvíře s chutí do jakékoli činosti, nyní má svou nevidomou paníčku a dělá jí jen radost.

Již čtyři roky máme báječného fleta Darwina, je to typický zástupce tohoto plemene, věčně v dobré náladě na to vymyslet vždy něco originálního. Je aktivní, v hlavě se mu klubou samé skopičiny, nejraději plave,válí se v kalužích, dělá nám jen a jen radost. Za ty čtyři roky co ho máme bych ho za nic nevyměnila i přez to že mě občas hodně naštve. Již jsme spolu absolvovali canisterapeutické zkoušky, a v dnešní době se připravujeme na lovecké zkoušky, občas nás můžete vidět na výstavách jak národních tak mezinárodních. Co víc o nás psát koukněte na fotečky jak jsme akční.